Oprogramowanie do projektowania konstrukcji

Projektowanie konstrukcji żelbetowych wymaga odpowiednich narzędzi. Obliczenia i wymiarowanie wymaga precyzji, którą może zapewnić oprogramowanie do projektowania konstrukcji BIM. Jednym z bardziej znanych rozwiązań jest Allplan Engineering. Jest to sprawdzone narzędzie obsługujące cały proces BIM, a także umożliwiające tworzenie pełnej dokumentacji wykonawczej.

Model 3D konstrukcji możemy wykonać w jednym z narzędzi: Allplan Engineering Building lub Allplan Engineering Civil. Jedno i drugie narzędzie to oprogramowanie do projektowania konstrukcji, różnią się jednak swoim przeznaczeniem. Jeden z nich służy do konstrukcji budowlanych, drugi do mostowych i tunelowych.

Projektowanie konstrukcji żelbetowych, budowlanych obsługuje Alplan Engineering Building. Jego zaletami są zawsze aktualna dokumentacja i profesjonalne wizualizacje, efektywne modelowanie zbrojenia o wysokiej precyzji oraz precyzyjne zestawienia ilości materiałów oraz kosztów.

Model 3D konstrukcji na potrzeby inżynierii mostowej, tunelowej lub optymalizacji rozwiązań drogowych pozwoli nam stworzyć Allplan Engineering Civil. Projektowanie konstrukcji żelbetowych tego typu ułatwia nieograniczone modelowanie dowolnych kształtów, pełne wsparcie złożonych struktur oraz proste definiowanie przekroi podłużnych i poprzecznych.

Dzięki Allplan model 3D konstrukcji można zaprojektować na najwyższym poziomie w tworzeniu i edycji zbrojenia w 3D oraz w dokumentacji 2D. Co ciekawe, to zaawansowane oprogramowanie dostępne jest w wersji wieczystej licencji. Pomaga to zoptymalizować koszty. Dla chętnych jest oczywiście możliwość wybrania licencji czasowej, czyli formę wypożyczenia programu.

Oprogramowanie do projektowania konstrukcji powinno umożliwić tworzenie wirtualnych budynków, mostów i dróg, tak by następnie można było je skutecznie zrealizować już na placu budowy. Obiekty i elementy połączone ze zbrojeniem w formie trójwymiarowej ograniczają do minimum ewentualne błędy i kolizje już na początku pracy.

Źródło informacji: https://allbim.pl/

Redakcja Aktualności