JAKI PROGRAM DO PROJEKTOWANIA MEBLI POWINIEN WYBRAĆ STOLARZ?

Zawód stolarza wymaga wyspecjalizowanych umiejętności praktycznych, które są niezbędne podczas wykonywania różnorodnych produktów i obróbek. Stolarz meblowy powinien posiadać również szeroką wiedzę teoretyczną. Jaką rolę w jego pracy pełni odpowiedni program dla stolarzy? Czy pozwala na wypracowanie rzetelnego projektu?

Program do projektowania mebli umożliwia tworzenie pojedynczych elementów lub skorzystanie z wewnętrznych bibliotek, dzięki czemu powstaje innowacyjny projekt, który wraz z wizualizacją przedstawia jego realny wygląd. To duża korzyść dla stolarzy, ponieważ sprzedaż zaprojektowanego mebla jest łatwiejsza, a klient jest bardziej pewny swojej decyzji.

KD Max, czyli program dla stolarzy

Niewątpliwie jest to profesjonalne narzędzie, które w intuicyjny sposób pozwala stolarzom na kompleksowe projekty mebli oraz szaf. Oprócz podstawowych opcji zawiera również bardziej zaawansowane, niedostępne w darmowych wersjach programów. Dodatkowo KD Max ma wprowadzoną możliwość jakościowej parametryzacji obiektów umieszczanych w projekcie.

Program do projektowania mebli KD Max zapewnia stolarzom szybkie zmiany kolorów, dzięki czemu z łatwością można zaprezentować różne wersje tego samego przedmiotu. Kolejnym istotnym udogodnieniem jest generowanie kosztorysów. Miarodajne wyceny pozwalają klientowi na pełną analizę sytuacji oraz szybką decyzję.

Projektowanie szafek w KD Max

Narzędzie posiada liczne funkcje, dzięki którym projektowanie szafek jest szybkie, proste, ale również niebywale profesjonalne. Klonowanie obiektów pozwala na wykorzystanie elementów ze stworzonych wcześniej projektów, w tym mebli. Co więcej, program kopiuje również ich właściwości. „Inteligenta kuchnia” to z kolei opcja, umożliwiająca automatyczne tworzenie półek na wskazanej ścianie.

Zmiany frontów szafek, przycinanie ich skosem, czy konstruowanie wewnętrznych kratek z paneli to funkcje usprawniające projektowanie szafek. Odpowiedni program dla stolarzy zagwarantuje również tworzenie wizualizacji wnętrz, które oddadzą faktyczny wygląd pomieszczeń oraz znajdujących się w nich obiektów. Ukażą również, jak meble będą się prezentować w pomieszczeniu przy danym oświetleniu lub zacienieniu.

Redakcja Aktualności